Bebek Maması Devam Sütleri İçindekiler Karşılaştırma

“İlk 6 ay sadece anne sütü” prensibini duymuşuzdur; elbette ki bebeğin sağlığı için en faydalı besin anne sütüdür, fakat bazı durumlarda anneler bebek sütü kullanmak durumunda kalabilir. Bu kararı muhakkak çocuk doktorumuzla beraber vermeliyiz. Erken pes etmediğimizden emin olmak için “Anne sütünü arttırıcı yöntemler” yazımda faydalı yöntemler paylaştım; özellikle pompalama yöntemi gerçekten etkili; bol su içmek ve faydalı besinleri almak da.

Bebekler 6 ay itibariyle ek gıdaya başlayabilir ve 1 yaş itibariyle inek sütü içebilir. Ek gıdalarla sağlıklı bir beslenme için, “Beyin gelişimi için önce Beslenme” yazımda özellikle sağlıklı yağ kaynaklarından bahsettim. Hazır bebek sütleri yerine mümkün olduğunca ev yapımı yoğurt ve zeytinyağı gibi besinler tercih edilmeli.

Eğer bebek sütü kullanacaksanız, farklı markaların içeriklerini okuyup kıyaslayabilmek istersiniz. Bu yüzden bu yazımda Aptamil, Bebelac, Bebelac Gold, Hipp Organik, ve SMA bebek sütlerinin içerik bilgilerini paylaştım. Umarım faydalı olur.

Aptamil 1 Bebek Sütü:

Aptamil 1 Bebek Sütü İçindekiler & Besin Değerleri:

 

Bebelac Gold 1 Bebek sütü:

Bebelac Gold 1 Bebek sütü İçindekiler & Besin Değerleri:

Bebelac 1 Bebek Sütü:

Bebelac 1 Bebek Sütü İçindekiler & Besin Değerleri:

Hipp Organik Bebek Sütü 1:

Hipp Organik Bebek Sütü 1 İçindekiler:

SMA Bebek Sütü 1:

SMA Bebek Sütü İçindekiler:

Yorum yap

error: İçerik kopya korumalıdır!
/* ]]> */