Bebek Maması Devam Sütleri İçindekiler Karşılaştırma

“İlk 6 ay sadece anne sütü” prensibini duymuşuzdur. Bebeğin sağlığı için en faydalı besin kaynağı anne sütüdür, fakat bazı durumlarda anneler bebek sütü kullanmak durumunda kalabilir. Bu kararı mutlaka çocuk doktorumuzla beraber vermeliyiz.

Mamaya başlamadan önce muhakkak anne sütünü arttırmaya odaklanalım. Erken pes etmeyelim. Mamaya başlasak da, beraberinde az bile olsa emzirmeye devam edelim. Anne sütünde besinlerin yanı sıra bağışıklık hücreleri ve genetik materyaller de vardır ve bebeğiniz bunları mamalardan alamaz. Bu konuda “Anne sütünü arttırmaya yardımcı yöntemler” yazımda faydalı yöntemler paylaştım. Özellikle pompalama yöntemi gerçekten etkili; bol su içmek ve faydalı besinleri almak da.

Hazır bebek sütlerinde ne yazık ki palm (hurma) yağı gibi içerikler olabiliyor. Bu yüzden 6. aydan itibaren ve özellikle 1 yaşından sonra hazır bebek sütleri yerine mümkün olduğunca ev yapımı yoğurt ve zeytinyağı gibi bu yazımda bahsettiğim besinler tercih edilmeli. 

Eğer bebek sütü kullanacaksanız, farklı markaların içeriklerini okuyup kıyaslayabilmek istersiniz. Bu yüzden bu yazımda Aptamil, Bebelac, Bebelac Gold, Hipp Organik, ve SMA bebek sütlerinin içerik bilgilerini paylaştım. Umarım faydalı olur.

Aptamil 1 Bebek Sütü:

Aptamil 1 Bebek Sütü İçindekiler & Besin Değerleri:

Bebelac Gold 1 Bebek sütü:

Bebelac Gold 1 Bebek sütü İçindekiler & Besin Değerleri:

Bebelac 1 Bebek Sütü:

Bebelac 1 Bebek Sütü İçindekiler & Besin Değerleri:

Hipp Organik Bebek Sütü 1:

Hipp Organik Bebek Sütü 1 İçindekiler:

SMA Bebek Sütü 1:

SMA Bebek Sütü İçindekiler:

Yorumlar

    • Palm (hurma) yağı buradakilerin hepsinde var ne yazık ki. Kanola yağı da tercih etmemek lazım çünkü Amerika kaynaklı ise çok büyük ihtimalle GDO’dur ve beraberindeki ilaçlara maruz kalmıştır.

Yorum yap

error: İçerik kopya korumalıdır!
/* ]]> */