Pepsinin içindekiler nelerdir? Ne kadar şeker içerir?

Pepsinin içindekiler:
Su, şeker veya fruktoz-glukoz şurubu, karbondioksit, renklendirici (karamel), asitliği düzenleyici (orto-fosforik asit), kafein (0,1g/L), aroma vericiler (doğal aromalarla yapılmıştır). 

1 kutu Pepsi’de 35 gram kadar şeker vardır; yani yaklaşık 7-8 küp şeker kadar. 1 kutu Pepsi yaklaşık 141 kaloridir.

Şeker kötü derken şimdi bir de bu fruktoz-glukoz şurubu çıktı başımıza. Yeni bir icat. Mısırdan elde edilen bu şurupla birçok marka maliyetlerini düşürdü. Ama sağlık açısından uzun vadeli etkisi henüz bilinmiyor.

Orto-fosforik asit dişçiler tarafından diş minesini aşındırmak için kullanılır ve aynı zamanda bulantı ilaçlarında kullanılır. (kaynak)

Açıkçası ben bu tarz içeceklere çok karşıyım çünkü üzerine para verip sağlığını kaybediyor insanlar. Sonra bir de sağlığını düzeltmek için para harcıyor. Kanserin, kalp ve böbrek hastalıklarının tedavileri pahalı ve nadiren etkili.

Bunun yerine %100 meyve suyu ile maden suyunu karıştırarak çok daha sağlıklı, lezzetli ve faydası olan bir içecek elde edebilirsiniz.

Yorumlar

  • Allah razı olsun paylaşımlarınız için tam da sitenizde yazılarınızı okurken sıcağı sıcağına Yen’i paylaşımlarınızı okudum. Teşekkürler bilimsel anne!

    • 🙂 sizden de Allah razı olsun inşallah birçok aile için hayırlı kararlara vesile olur paylaşımlarım, sevgiler

  • Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkürler. Bu tarz şeyleri çocuklarına yediren, içiren annelerin içleri nasıl rahat ediyor anlamak mümkün değil…

Yorum yap

error: İçerik kopya korumalıdır!
/* ]]> */