Hamilelikte Karın Kaşıntısı için Hindistan Cevizi Yağı

hamilelikte-karin-kasintisi

Şöyle bir hesapladım da, hamileliğim boyunca 1 kilo kadar Hindistan cevizi yağı kullanmışım! Ama ne kadar iyi geliyordu anlatamam. Karnım her kaşındığında neredeyse avuçla organik hindistancevizi yağı sürüyordum, hem anında rahatlıyordum, hem de bu sayede hamileliğimi çatlaksız atlattım.

Benim karnım biraz hızlı ve fazla büyüdü… Yaklaşık üç aylık hamileyken ara sıra Hindistan cevizi yağı sürmeye başladım, üç buçuk aylık hamileyken de karnımın kaşınmaya başlamasıyla epey yoğun bir şekilde hindistan cevizi yağı kullanmaya başladım. Her sabah, her duştan sonra, her akşam yatmadan önce ve karnım her kaşındığında bolca hindistan cevizi yağı sürdüm karnıma.


hindistan cevizi yağıHamilelikte karın kaşıntısı için doğal çözüm

Hamilelik sırasında cildimiz tarafından emilen maddeler bebeğimize ulaşabileceğinden, karın kaşıntısı için ve çatlaklara karşı doğal bir çözüm arayışımda öğrenmiştim hindistan cevizi yağını. Piyasadaki nemlendiricilerde  kanserojen olduğundan şüphelenilen parabenler ve daha birçok zararlı kimyasal olduğundan bunları kullanmaya hiç yanaşmadım. Parabenlerle ilgili yazımda kullanıldıkları yerlerden ve zararları üzerine yapılan bilimsel çalışmalardan bahsediyorum.

Hamileliğinizde karın kaşıntınız için hindistan cevizi yağının yanı sıra bol su içmeye özen gösterin. Çok sıcak ortamlarda bulunmayın. Ve mümkün olduğunca karnınızı kaşımayın. Siz kaşıdıkça karnınız daha fazla kaşınacaktır.

Hindistan cevizi yağı nerelerde bulunur?

Hindistan cevizi yağını ben Amerika’da bulunduğum bir sırada Amazon’dan Türkiye’ye kıyasla baya uygun fiyata aldım, organik olmasına dikkat ettim. Türkiye’de de aktarlarda, internette ve Macrocenter gibi gurme marketlerde bulunabiliyor. Nadiren diğer süper marketlerde de karşınıza çıkabilir.

Diğer kullanım alanları

Hindistan cevizi yağını hamilelikteki karın kaşıntım için kullanmaya başladıktan sonra, makyaj temizleyicisinden eşim için traş sonrası losyona kadar birçok alanda kullanmaya başladık, bakınız; Doğal Yaşamda Hindistan Cevizi Yağının Kullanım Alanları. Kullandığımız her alanda oldukça memnun kaldığımızı söyleyebilirim. Aynı zamanda zararlı olması muhtemel pek çok kimyasal maddenin vücudumuzla temasını önlemiş olduk.

Hamilelikte karın kaşıntısı için ve çatlakları önlemek için siz de Hindistan cevizi yağı kullanmayı denediniz mi? Ya da başka bir doğal çözüm mü buldunuz? Deneyimleriniz ne oldu?

Yorumlar

  • Hindistan cevizi yağının kendine özgü hoş bir kokusu var ve yumuşatıcı el kremi olarak da kullanılabilir rahatlıkla.

  • Derya hanım merhaba, hindistan cevizi yağı hakkında bilgi araştırması yaparken sizin sayfanıza denk geldim. Çok faydalı bir site oluşturmuşsunuz. biraz geç oldu ama hemen kızıma önerdim. Kızım 8 aylık hamile. Hayırlısı ile mayıs ayında doğumunu bekliyoruz. çok şükür karnında çatlaklar oluşmadı. Emzirme sonrası göğüslerde oluşacak sorunlara çok iyi geliyormuş.
    bir çok şeye de faydası varmış, bende almak istiyorum yalnız piyasa çok ürün var. Mısır çarşısında baktım, saraçoğlu nun var.. siz kullanan olarak ne dersiniz piyasa da bulunan bu ürünler doğal mıdır, bildiğiniz bir marka var mı? yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler

    • Merhabalar, fiyatları daha yüksek oluyor ama organik olanları tercih etmek daha iyi olacaktır. Aktarlarda, Macrocenter’da ve gittigidiyorda TheLifeCo marka organik rastlıyorum

  • Hindistan cevizi yagini evde kendiniz yapin 100de 100 dogal olduguna emin olursunuz. Internette yapilis videolari var.

    • evde soğuk sıkım yapmak pek mümkün değil, sıcakta da faydalı yapısı bozulabilir. bir de organik hindistan cevizi bulmak, organik yağını bulmaktan daha zor. arzu eden deneyebilir tabii (:

Yorum yap

error: İçerik kopya korumalıdır!
/* ]]> */