Yeni evleneceklere ilk gece tavsiyeleri

Düğün gecenizi mükemmel yapmak için ilk gece tavsiyeleri

Eğer ilk ilişkinizi düğün gecenizde yaşayacaksanız muhtemelen balayınızda neler olacağıyla ilgili kafanızda bazı endişeler vardır. Fakat endişe etmeniz gereken bir durum yok. Bu tavsiyeler düğün gecenizi ve balayının sorunsuz geçmesi için yardımcı olacak. İşte yeni evlenenlere ilk gece tavsiyeleri;

Düğün geceniz öncesinde aranızdaki iletişim nasıl olmalı?

Müstakbel eşinize düğün gecesi konusunda gergin hissedip hissetmediğini sorun. Çiftler, birbirleriyle endişeli oldukları bu konu hakkında konuşma fırsatı bulurlarsa rahatlayacaklardır.

Beklentileriniz ve korkularınız hakkında konuşun. Eğer hamile kalmak istemiyorsanız, ilişkinizde korunmanız gerektiği hakkında da birbirinizle konuşun. Evlenmeden önce bir aile büyüğünüzle bu konuları konuşmak, aklınızdaki soruları sormak sizin için iyi olacaktır.

Konuyu yaşayacağınız cinsel ilişkiye getirmekten korkmayın ya da utanmayın. Mustakbel eşiniz sizin bir ömür hayat arkadaşınız olacak ve endişelenmeniz gerekecek hiç bir şeyiniz yok.

İlk gecenizde ilişkiniz nasıl olmalı?

Yatakta nasıl iletişim kurulacağını öğrenmek iyi bir eş olabilmek için önemlidir. Eşinizin, size neyin iyi neyin kötü hissettirdiğini bilmesine izin verin ve ondan da aynı şeyi yapmasını isteyin. Eşinize ilişkiniz sırasında “Hoşuna gidiyor mu?” ya da “Bir de böyle deneyelim mi?” gibi sorular sormaktan çekinmeyin. Birinizin sevdiği ve hoşlanmadığı şeyleri bilmek size daha keyifli deneyimler sağlar.

Canınız çok yanacak  mı?

Bir kadın bekaretini kaybettiğinde, biraz kan ve ağrı olabilir. İşleri kolay ve eğlenceli hale getirmek için havaya girmek önemlidir. Bunun için uzun bir ön sevişme ile başlayın. Daha detaylı bilgi için ilk gece acı çekmemek için ne yapmalı? yazıma mutlaka göz atın.

İlk gecenizde mutlaka hazırda kayganlaştırıcı bulundurun. Lateksle beraber kullanımı güvenli olan bir tane alın ve gliserin içermediğine emin olun. Gliserin mantar enfeksiyonlarına neden olabilir. Aklınıza zeytinyağı kullanmak gelmiş olabilir. Zeytinyağının lateks prezervatiflere zarar vereceğini ve koruyuculuğunu kaybetmesine neden olabileceğini unutmayın. Kullandığınız prezervatif kayganlaştırıcılı olsa bile iyi bir deneyim için ekstra kayganlaştırıcı kullanmak isteyebilirsiniz.

Ereksiyon sorunu yaşarsam ne olur?

Düğün gecesinin baskısını birçok erkek kaldıramayabilir. İşler yolunda gitmiyorsa, ön sevişmeyi uzun tutmaktan çekinmeyin. Birbirinize dokunun ve öpün. En önemlisi sevdiğiniz kişi ile güzel anlar yaşamanın sadece penetrasyonla ilgili olmadığını unutmayın. Ereksyon gerektirmeyecek şekilde karınızı iyi hissettirmenin birçok yolu vardır.

Karımı/kocamı nasıl kendime hayran bırakabilirim?

Cinsel ilişki de pek çok şey gibi zamanla, deneyim kazandıkça öğrenilen bir şey. İlk gecenizde muhtemelen biraz beceriksiz olacak ve şapşal hissedeceksiniz, ve bu tamamen normaldir. Kendinizle eğlenerek üzerinizdeki baskıyı atabilir ve rahatlayabilirsiniz.

İlk deneyimlerde iletişim en önemli şeydir. Birbirinizin sevdiği şeyleri anlamak ve tercihlerinizi bildiğinizden emin olmak çok önemlidir. Bu sadece anın tadını çıkarmanızı sağlamaz aynı zamanda yaşadığınız deneyimlerinizi geliştirmenizi sağlar.

Yaşayacağınız bu anın ikinizin çok değerli olmasına, sonsuza kadar unutmayacak olmanıza ya da aklınızı başınızdan alacak, almayacak hislerinize odaklanmayın. Odaklanırsanız endişelenirsiniz, ve endişe dikkatinizi dağıtır. Sadece sizi yaşayacağınız anın dışına çıkaran bir stres yaratır.

Böyle şeylere odaklanmaktansa, sonunda evli bir çift olarak birbirlerinizin kollarında olmanın ne kadar harika olduğuna odaklanın ve birbirinize nazik davranın.

Kendinizden emin olun!

Eşinizin sizin için deli olduğunu bilmek sizi güvende hissettirebilir ve gerçekten çok güzel olduğunuzu düşünüyor. Ne kadar kendinize güvenirseniz o kadar seksi olursunuz. Kendinize olan güveniniz, sizin güzelliğinizi öne çıkarır. Bu güveni artırmak için düğün gecesinden önce kendinizi biraz şımartabilirsiniz. Güzel bir düğün gecesi için iç çamaşırı ya da yatak odanızı süsleyecek mumlar satın alabilirsiniz.

Yorum yap

error: İçerik kopya korumalıdır!
/* ]]> */