Adet kabı bakire kızlık zarına zarar verir mi?

Adet kaplarının sağlık ve çevre için ne kadar iyi olduklarını duymuşsunuzdur. Pedler ve tamponlar kimyasal beyazlatıcılar içerdiğinden teninizle temas etmelerini istemeyebilirsiniz. Aynı zamanda ped ve tamponların sık sık değiştirilmesi gerektiğinden çok fazla geri dönüştürülemez atık oluştururlar. Adet kapları ise tıbbi silikondan üretilir ve 10 seneye kadar kullanılabilir. Bu sebeplerden adet kapları popülerleşmektedir. Peki adet kabı kullanımı bakire bayanlara uygun mudur? Adet kabı kızlık zarına zarar verir mi? İşte aradığınız cevaplar…

Adet kabı bakire kızlık zarına zarar verir mi?

Adet kabı, aşağıdaki resimdeki gibi vajinaya yerleştirilerek kullanılır. Bu kullanım, bölgede belli bir rahatlık gerektirdiğinden bakire bayanlar için alışma süresi biraz daha zorlayıcı olabilir.

Fakat adet kabı bekareti bozar diye düşünmek çok yanlıştır. Bekaret demek hiç hasar görmemiş bir kızlık zarı demek değildir. Bekaret ancak cinsel birliktelikle bozulur. Cinsel birliktelik, kadında duygusal ve fiziksel birçok etki yaratır. Fakat bazı bayanlarda kızlık zarı cinsel ilişkiden veya adet kabından etkilenmeyebilir bile.

Kızlık zarı, kadından kadına çok farklıdır; aşağıdaki resimde farklı türleri görebilirsiniz. Bazı kadınlar, doğuştan daha aralıklı veya esnek bir kızlık zarına sahip olabilir, bazı kadınların kızlık zarı bisiklete veya ata binme gibi aktiviteler sırasında esneyebilir veya yırtılabilir. Bu sebeplerle, adet kabının kızlık zarına zarar verip vermemesi kadından kadına değişir.

kızlık zarı her kadında farklıdır

Adet kabı kullanımı bakire iken uygun mudur?

Özetle, adet kapları bekareti bozmaz, ve her kadında kızlık zarına zarar verecek diye bir durum yoktur. Fakat yine de bu silikon adet kaplarının vajinaya elle yerleştirilmesi vajinal bölgede belli bir rahatlık gerektirir. Kullanıma başlarken sızıntı olmayacak şekilde yerleştirmeye alışmak için bir deneme yanılma süreci vardır. Ve gün içinde de çıkarılıp temizlenip geri yerleştirilmesi gerekir. Bunların hepsi vajinal bölgede belli bir rahatlık gerektirir. Bakire bayanlarda vajinal kaslar daha sıkı ve dirençli olabilir, ve bakire bayanlar bu bölgeye elle bir nesne yerleştirme konusunda rahat hissetmeyebilir.

Sonuç olarak bu kişisel bir karardır, ancak adet kabı kullanımı, cinsel hayatı belli bir rutine oturmuş bayanlar için daha rahat olacaktır.

Sağlıklı kararlar.

Yorum yap

error: İçerik kopya korumalıdır!
/* ]]> */