İlk ilişkiden sonra ne zaman ilişkiye girilir?

Birçok çift için ilk gece ile ilgili bir sürü bilinmezlik vardır ve merak konularından biri de ilk geceden sonra ne zaman ilişkiye girilir sorusudur.

İlk gecede kadınların çoğu kanama ve/veya acı yaşayabilir. Bazı kadınlarda ise hiç kanama veya acı olmaz. Her kadının kızlık zarı farklıdır; bazı kadınlarınki daha kapalıyken bazı kadınlarınki daha açık veya esnek olabilir ve kanama veya acı yaşamayabilirler. Bu bekaretle alakalı bir durum değildir. Aşağıda bu konuda detaylar ve resimler bulabilirsiniz. Acıyı azaltmak için tüm yöntemleri “İlk gece acısını azaltmak için ne yapmalı?” yazımda bulabilirsiniz.

İlk geceden sonra ne zaman ilişkiye girilir?

İlk geceden sonra kadın 1-7 gün kadar istirahate ihtiyaç duyabilir; bu kadının kendi tercihidir. Hatta birçok çiftin ilk gece tam anlamıyla bir cinsel ilişki yaşayamamaları oldukça yaygındır. Özellikle erkeğin sabırlı ve anlayışlı davranması gerekir. Eşler, birbirleri üzerinde de kendileri üzerinde de baskı oluşturmamalıdır.

Kanama ve acı ilk birkaç ilişki boyunca tekrar edebilir. Çünkü kadınların bir kısmının kızlık zarında ilk birkaç ilişki boyunca yırtılmalar devam edebilir. İlk seferlerde hassas ve sabırlı davranmak gerekir. Bu dönem aşılacaktır ve iki taraf da zamanla daha çok zevk almaya başlayacaktır.

İlk ilişkilerde acıyı minimuma indirmek için vajinal kuruluğu önlemek gerekir. Bunun için 3 adım önemlidir;

  1. Özellikle ilk gece öncesinde kadının bol su tüketmesi ve susuz kalmaması gerekir
  2. Birliktelik öncesinde vajinanın ıslanması ve gevşemesi için ön sevişmeyle kadının tahrik olması gerekir
  3. Birliktelik sırasında kayganlaştırıcı kullanılması tavsiye edilir. Hemen hamile kalınmak istenmiyorsa ve prezervatif kullanılacaksa su bazlı kayganlaştırıcı kullanılmalıdır, çünkü yağlar prezervatiflerin koruyuculuğunu bozabilir. Bunun için Durex ya da Okey gibi markaların su bazlı kayganlaştırıcı masaj jellerinden alınarak hazır bulundurulmalıdır

Acıyı azaltmak için tüm yöntemleri “İlk gece acısını azaltmak için ne yapmalı?” yazımda bulabilirsiniz.

İlk gecede kanama ve acı ne kadar yaygın?

1978’de yaş ortalaması 25.5 olan 100 Amerikalı kadın ile bir anket çalışması yapılmış. 100 kadından 56’sı ilk ilişkisinde kanama yaşadığını dile getirirken, 44’ü hiç kanama olmadığını belirtmiş. Ayrıca 100 kadından 68’i ilk ilişkisinde acı hissederken 32’si hiç acı hissetmemiş.** 2009’da İsveç’te yapılan bir ankete göre de, kadınların %65’i ilk ilişkisinde acı hissetmiş*. Yani 1978’de yapılan araştırma günümüzde ve farklı ülkelerde de geçerli gibi görünüyor.

Dolayısıyla bazı kadınların bakireyken de kızlık zarları daha açık veya esnek olabiliyor ve hiç kanama ya da acı yaşamayabiliyorlar. Aşağıdaki resimde farklı kızlık zarı türlerini görebilirsiniz. Sağlıklı günler!

Yorumlar

Yorum yap

error: İçerik kopya korumalıdır!
/* ]]> */