Klozet adaptörü deneme yanılmalarımız

Biz tuvalet adaptörü konusunda çok fazla deneme yanılma yaşadık ve bu sırada epey bir gereksiz masrafa girdik. Sizin de başınıza gelmemesi için deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Bumbo tuvalet adaptörü, 55TL fiyatıyla en fazla masraf ettiğimiz adaptör oldu ve birkaç kullanımda parçalandı – resimde görebilirsiniz. Köpüksü yapısıyla adaptör başta çok rahat görünse de, klozete tam oturmadığı zaman esniyor ve zamanla parçalanıyor. Bir klozete tam oturması için de o klozetin deliğinin baya küçük olması lazım. Bu adaptöre masraf etmeye hiç gerek yok çünkü çok daha kullanışlı alternatifler var.Potette Plus seyahat lazımlığı ve tuvalet adaptörü; en baştan almış olmayı dilediğim müthiş tasarım. Fiyatı 50TL ama çok işe yarıyor. Ayaklarını yanlara açıp adaptör formuna getirdiğinizde her klozete uyuyor – bu yüzden her tuvalette kullanılabiliyor. Seyahat lazımlığı formuna getirdiğinizde de herhangi bir orta boy poşeti geçirebiliyorsunuz ve her yerde kullanabiliyorsunuz – uzun araba yolculukları için ideal. Bu lazımlığın belki de en güzel yanlarından biri katlı halinin minicik olması. Ben yanda resmini koyduğum gibi ipli bir çantada gittiğimiz her yere bu lazımlığı taşıyorum ve çok rahat ediyorum.

Baby&Plus adaptör de güzel tasarlanmış ve kullanışlı bir adaptör. Fiyatı 25TL. Her klozete uyacak şekilde tasarlanmış, ve altındaki ayakları sayesinde kaymıyor. Arka kısmındaki iki vakumlu parça sayesinde sabitleniyor, ve klozet kapağı gibi kaldırılabiliyor – resimdeki gibi. Seyahat adaptörünün yanı sıra evde sabit duran bir adaptör de olsun derseniz alınabilir.

Sevi bebe klozet adaptörü 13TL fiyatıyla ucuz diye ilk aldığım adaptör, ama çok dandik. Altındaki pimler çıkıp durduğu, klozetin içine düştüğü için hiç rahat kullanılamıyor. Altındaki pimler sabit durmadığı gibi, altında kaydırmaz herhangi birşey de yok, bu yüzden bu adaptör sabit durmuyor. Çok kullanışsız.

Basit bir lazımlık da edinmek isteyebilirsiniz. Uzmanlar tuvalet eğitimine direk tuvalet adaptörü ile başlamayı tavsiye ediyor, çünkü çocuk lazımlıkla tuvalet eğitimine başlarsa bu sefer tuvalete geçmek için ikinci bir eğitim yapmak gerekebiliyor. Ama lazımlık da bazı durumlarda gerekli olabiliyor; mesela gece tuvalete kalkmalarda odasında bir lazımlık kullanmak gerekiyor. Bunun için herhangi bir basit lazımlık modeli kullanılabilir bence. Biz yukarıda resmi olanla rahat ettik, fiyatı 30TL. Lazımlık konusunda çok bir atraksiyona ihtiyaç duymadık. Ayaklarının kaymaması önemli olabilir.

İşte bizim deneyimlerimiz böyle oldu. Sizin deneyimleriniz neler? Uzak durulmasını tavsiye ettiğiniz başka markalar var mı? Veya çok kullanışlı bulduğunuz alternatifler? Yorumlarınızı bekliyorum 🙂

Yorumlar

Yorum yap

error: İçerik kopya korumalıdır!
/* ]]> */